Mokasíny

Kožené šněrovací boty přesně na vaši nohu. Materiál je přírodní třísločiněná kůže, tu si nabarvíte do požadovaného odstínu - výběr z cca 25ti barev. Na podrážky použijete obuvnické plotny - výběr z několika vzorů, barev i tloušťky.

Více obrázků  a vzorů najdete zde - Odkaz se připravuje děkujeme za pochopení

     Na kurzu si i začátečníci vyrobí základní typ mokasín, což znamená zkompletování kožené boty bez zdobení, od střihu, přes barvení, po šití jednoduchým rovným stehem.
    Samozžejmně je možné vytvořit na kurzu i složitější vzory. Křížový steh, poutka na patě, průchodky, zateplení, obšití patního a jazykového dílu, užití razítek, šablon, raznic a další. Ty jsou ovšem nadstavbou základního střihu. Je třeba dbát pokynů lektora a počítat s tím, že se tím výroba může protáhnout a dokončíte pouze jednu botu nebo budete došívat obě doma.

    Na kurzu máte možnost použít různá zdobení, k dispozici jsou raznice a doplňky, fantazie nemá omezení. Můžete si dokoupit doplňky nad rámec základní ceny kurzu (kovové prvky, korálky atd.).
    Výsledek práce je plně závislý na Vás, na přesnosti při výrobě střihu, na pečlivosti, s jakou postupujete krok za krokem celým procesem. Úkolem lektora je Vás tímto procesem provést od začátku do konce. Lektor však není zodpovědný za to, jakým způsobem svoji práci odvádíte :-)

S sebou na kurz pomůže:

  • máteli nepotřebné bavlněné tričko - rozstříháme na hadříky
  • fén - vozíme jeden, každý další pomůže
  • oblečení, ve kterém se můžete ušpinit
  • kdo hůře vidí může si vzít i čelovku :-)
  • cokoli vám udělá dobře, svačinu, dobrou náladu ..

Pokud je místo konání vybaveno dětským koutkem nebo prostorem vhodným pro hru dětí, lze tyto na kurz s sebou přivést, ideálně s doprovodem. Tuto možnost, domluvte, prosím, předem s lektorkou.

Cena kurzu je 2300,- Kč. V ceně je veškerý materiál a pomůcky potřebné k výrobě základního vzoru.
Samozřejmně k dispozici je mnoho doplňků a nářadí, některé bezplatně jiné za úhradu.
Na místě pak doplácíte podíl na nájmu prostoru, kde se kurz koná.
Předem vybíráme zálohu 500,- Kč na účet 2700434714/2010 jako v.s. - je uveden na stránkách vedle kurzu

Doba trvání kurzu je dva dny, čas se různí dle možností skupiny a prostoru.

Přihlásit se můžete na email: barefoot@centrum.cz nebo telefon: 603142391