Mokasíny kotníčkové šněrovací

Kožené kotníčkové šněrovací boty přesně na vaši nohu. Každý si vyrobí svůj vlastní střih.Materiál je přírodní třísločiněná valchovaná hlazenice - kůže o tloušťce 1,8 - 2,2mm, tu si nabarvíte do požadovaného odstínu - výběr z cca 25ti barev. Na podrážky použijete obuvnické plotny - výběr z několika vzorů, barev i tloušťky.

Více obrázků  a vzorů najdete zde - Odkaz se připravuje děkujeme za pochopení

     Na kurzu si i začátečníci vyrobí základní typ mokasín, což znamená zkompletování kožené boty bez zdobení, od střihu, přes barvení, po šití jednoduchým rovným stehem.
    Samozřejmě je možné vytvořit na kurzu i složitější vzory. Křížový steh, poutka na patě, průchodky, zateplení, obšití patního a jazykového dílu, užití razítek, šablon, raznic a další. Ty jsou ovšem nadstavbou základního střihu. Je třeba dbát pokynů lektora a počítat s tím, že se tím výroba může protáhnout a dokončíte pouze jednu botu nebo budete došívat obě doma.

    Na kurzu máte možnost použít různá zdobení, k dispozici jsou raznice a doplňky, fantazie nemá omezení. Můžete si dokoupit doplňky nad rámec základní ceny kurzu (zateplení, kovové prvky, korálky atd.).
    Výsledek práce je plně závislý na Vás, na přesnosti při výrobě střihu, na pečlivosti, s jakou postupujete krok za krokem celým procesem. Úkolem lektora je Vás tímto procesem provést od začátku do konce. Lektor však není zodpovědný za to, jakým způsobem svoji práci odvádíte :-)

S sebou na kurz pomůže:

  • máte-li nepotřebné bavlněné tričko - rozstříháme na hadříky
  • fén - vozíme jeden, každý další pomůže
  • oblečení, ve kterém se můžete ušpinit
  • kdo hůře vidí nezapomene brýle a může si vzít i čelovku :-)
  • cokoli vám udělá dobře, svačinu, dobrou náladu ..

Pokud je místo konání vybaveno dětským koutkem nebo prostorem vhodným pro hru dětí, lze tyto na kurz s sebou přivést, ideálně s doprovodem. Tuto možnost, domluvte, prosím, předem s lektorkou.

Cena kurzu je 2300,- Kč. V ceně je veškerý materiál a pomůcky potřebné k výrobě základního vzoru.
Samozřejmě k dispozici je mnoho doplňků a nářadí, některé bezplatně jiné za úhradu.
Na místě pak doplácíte podíl na nájmu prostoru, kde se kurz koná.
Předem vybíráme zálohu 1000,- Kč na účet 2700434714/2010 jako v.s. - je uveden na stránkách vedle kurzu

Doba trvání kurzu je dva dny, čas se různí dle možností skupiny a prostoru.

Přihlásit se můžete na email: barefoot@centrum.cz nebo telefon: 603142391