Jumping

Jumping v Tišnově. Rezervace jsou možné zde

Trampolínky v Kohoutovicích. Rezervace jsou možné zde

Co je to Jumping?

Jumping® je skupinové cvičení na speciálně vyvinutých patentovaných trampolínkách o průměru 122 cm, za doprovodu motivující hudby, pod vedením profesionálních instruktorů. Trampolínka vymezuje váš prostor a umožňuje všestranný pohyb.

Podstatou pozitivního dopadu tohoto programu jsou kombinace rychlých a pomalých poskoků, dynamických sprintů, silových prvků i významného strečinku. Jednotlivé cviky i jejich souslednost jsou pečlivě připravené, mají vlastní význam a řád.

Nejedná se tedy o nahodilé poskakovaní, ale o vysoce koordinované, jasně cílené cviky. Významná část cvičení je zaměřena na balanční prvky, které mají díky pružném výpletu trampolínky vyšší účinnost. Výhodou balancování je zpevnění hlubokého svalstva, které balančním cvičením cíleně posílíte.

Jumping program je zdravější a účinnější díky cvičení na odpružených trampolínkách. To šetří vaše klouby před zbytečnými otřesy. Přitom se jedná o dynamický, rychlý a hlavně zábavný sport, který vám umožní spálit několikanásobně více kalorií než u jiných sportů.

Čeho dosáhnete s Jumpingem

Při pravidelném provozování Jumpingu (nejlépe 2x týdně) jsou výsledky hubnutí viditelné již po 4 až 6 týdnech.

Jumping® komplexně posílí tělo a mysl zábavnou formou přístupnou široké veřejnosti bez ohledu na věk a momentální tělesnou kondici.

Jumping® zlepšuje fyzickou a psychickou kondici jednoduchým a zábavným způsobem. Pokud chcete zhubnout a přitom mít radost z pohybu vyzkoušejte Jumping®.

Jumping® a zdraví:

Jumping® pro dokonalou detoxikaci

Cvičení jako takové pomáhá s celkovou detoxikací a zlepšuje náš metabolismus. Pravidelné aerobní cvičení je vhodným nástrojem k udržení optimálního prostředí v našem těle. Cvičení však zároveň zvyšuje produkci toxinů v těle a tak musí být doprovázeno pravidelným doplňováním tekutin, antioxidantů, vitamínů a minerálů.

Působení na lymfatický systém

Lymfatický systém je v podstatě metabolická popelnice těla. Zbavuje nás toxinů, mrtvých buněk, dusíkatých odpadů, tuků, virů, infekcí, bakterií, těžkých kovů a dalších nežádoucích látek. Skákáním na trampolíně přímo podporujete plynulost pohybu lymfatické tekutiny, která odvádí tyto potencionální jedy. Lymfatický systém tvoří miliony jednosměrných ventilů, které umožňují lymfatické tekutině odtok. Celý systém začíná malými kapilárami v kůži, pokračuje většími sběrnými míznicemi a mízními kmeny a nakonec ústí do žilního systému.Téměř cokoliv, čím můžete stimulovat pohyb lymfatické tekutiny uvnitř lymfatických cév je prospěšné.

Nejúčinnější způsob, jak stimulovat tok lymfatické tekutiny nabízí program Jumping®. Specifické cvičení zahrnující rytmické poskakování, způsobuje současné otevírání i zavírání jednosměrných ventilů a tím se zvyšuje lymfatický tok až 25 krát.

"Skákání" na trampolínách ovlivňuje každý orgán a je v přímém vztahu s účinností lymfatického a imunitního systému.. Za předpokladu, že lymfatický systém funguje správně, odstraňuje toxiny ze všech tkání těla prostřednictvím dostatečného toku lymfatické tekutiny.

Podobně jako kardiovaskulární systém je i lymfatický systém připojen ke každému orgánu v těle, ale jeho funkce je zcela odlišná.. Lymfatický systém není připojen k srdci, proto se musí opírat o nějakou jinou činnost, která vytvoří nezbytný "pohon", aby došlo k účinné cirkulaci.

Cvičení Jumping® poskytuje mnoho výhod:

 • Zvyšuje kapacitu plic pro dýchání
 • Pomáhá proti depresi
 • Posiluje svalovou sílu
 • Pomáhá normalizovat krevní tlak a tím předcházet kardiovaskulárním onemocněním
 • Zvyšuje aktivitu červené kostní dřeně v produkci červených krvinek
 • Podporuje lymfatický oběh, stejně jako průtok krve v žilách oběhového systému
 • Snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů
 • Zvyšuje tkáňové zásobení kyslíkem
 • Stimuluje metabolismus, čímž se snižuje pravděpodobnost obezity
 • Zlepšuje koordinaci a rovnováhu díky stimulaci vestibulárního aparátu
 • Nabízí úlevu od bolesti zad a krku, bolesti hlavy a jiné bolesti způsobené nedostatkem cvičení
 • Zlepšuje trávení a vylučování
 • Podporuje snadnější relaxaci a spánek a tak zvyšuje psychický výkon a proces učení
 • Zmírňuje únavu a menstruační potíže u žen
 • Minimalizuje počet nachlazení, alergie i zažívací obtíže
 • Zpomaluje stárnutí

Lidé, kteří pravidelně cvičí Jumping® brzy zjistí, že jsou schopni pracovat déle, lépe spí a cítí se uvolněněji. Účinky nejsou jen psychologické, protože při cvičení musíme překonávat gravitaci a proto se jedná o jedno z nejvíce prospěšných aerobních cvičení.

Jumping® má podobný účinek na Vaše tělo, jako skákání přes švihadlo, ale z vyloučením všech negativních dopadů na pohybový aparát.

Zklidňující účinek na nervový systém je prokazatelný již po první hodině Jumpingu®
Výsledky pravidelného cvičení jsou ve zvýšené odolnosti vůči fyzickému a emočnímu stresu. Celkové posílení dává výborné předpoklady k vyhnutí se psychosomatickým onemocněním a depresi.

Endorfiny a Jumping®

Endorfin je druh neurotransmiterů uvolňovaný v mozku. Endorfiny rozšiřují v těle pocit pohody a hrají důležitou úlohu i v některých tělesných funkcích, například v regulaci teploty. Mají také modulační funkce centrální (spánek, nálada, analgezie) a periferní (endokrinní regulace). Je obsažen v mnoha potravinách, jako třeba v čokoládě, ale například i v určitých drogách. Zkušenosti uživatelů jasně potvrzují, že cvičení Jumping® podporuje tvorbu endorfinů.

Díky kombinaci zábavného cvičení, motivující hudby a specifických pohybů, zažijete doslova příval prospěšných hormonů.